NASI PARTNERZY

FORUM PRZECIW DEPRESJI

Forum Przeciw Depresji jest kampanią edukacyjną organizowaną od 2007 roku przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to chwilowy stan, ale choroba, która wymaga leczenia. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

Organizatorzy kampanii Forum Przeciw Depresji prowadzą szereg działań z myślą o chorych, którzy potrzebują wsparcia lub szukają informacji o chorobie.

www.forumprzeciwdepresji.pl strona Internetowa kampanii to źródło informacji o depresji: objawach choroby, przebiegu i sposobach jej leczenia.

Dodatkowo na stronie znajduje się wyjątkowa zakładka „Gdzie szukać pomocy?”, a tam praktyczne informacje dla chorych na depresję, a także ich najbliższych, m.in.:

  • Szukasz lekarza specjalisty - Mapa Punktów Pomocy – unikatowa, ogólnopolska baza kontaktów do Poradni Zdrowia Psychicznego, Przychodni, w których przyjmują lekarze psychiatrzy, Szpitali z Oddziałami Psychiatrycznymi a także prywatnych gabinetów lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii.
  • Ważne Telefony Antydepresyjne – numery telefonów oraz ogólnopolskie infolinie, pod którymi osoby z depresją, zaburzeniami psychicznymi czy ofiary przemocy mogą uzyskać wsparcie.
  • Zakładka „Forum pod opieką lekarza specjalisty” – zawsze masz możliwość opisania swojego problemu z depresją na Forum – to miejsce gdzie można uzyskać poradę bądź odpowiedź na nurtujące pytania tu również dyżuruje lekarz specjalista który udzieli Ci odpowiedzi i pomocy.

Zapraszamy do polubienia profilu kampanii na Facebook'u Forum Przeciw Depresji, gdzie można znaleźć szereg informacji o chorobie, aktualności dotyczące kampanii, a także ciekawe artykuły i nowości medyczne i naukowe.

MAM TERAPEUTĘ

www.mamterapeute.pl - walczymy ze stygmatyzacją osób korzystających z pomocy psychoterapeutycznej oraz promujemy dbanie o zdrowie psychiczne.

Chociaż jesteśmy różni, często doświadczamy podobnie trudnych momentów, wahań i rozdroży na szlaku życia. Szukamy różnorodnych sposobów na najlepsze rozwiązanie sytuacji i poradzenie sobie. Czasem bywa, że samodzielnie nie dajemy sobie rady. Wówczas z pomocą przychodzą specjaliści, psychoterapeuci. Mamy świadomość, jak wiele odwagi wymaga zwrócenie się w kierunku profesjonalistów. Jest to poważny, ale niezwykle cenny krok na naszej prywatnej drodze ku lepszemu. Chociaż zwykle niedoceniane w powszechnej świadomości, podjęcie psychoterapii jest czymś, co naprawdę potrafi odmienić bieg rzeczy. Ponadto podkreślmy – wizyta u psychoterapeuty nie oznacza bycia osobą głęboko zaburzoną psychicznie. Jest raczej wyrazem siły woli, która skłania nas ku zmianie na lepsze. Dlaczego zatem mielibyśmy wstydzić się faktu, że rozwijamy siebie, działamy w celu własnego, wcale nieegoistycznie rozumianego dobra? Przestańmy więc!

Bądźmy raczej dumni z tego, że inwestujemy w siebie, w nasze relacje z innymi i całym światem – bądźmy dumni, że mamy swojego terapeutę. Mówmy o tym, analizujmy swoje doświadczenie i nie twórzmy kolejnego tematu tabu! Powiedz: Mam terapeutę, to normalne i nie wstydzę się tego!

Akcja zainspirowana została inicjatywą amerykańskiej fundacji Charidy, która jako pierwsza zainicjowała podobną akcję o nazwie I Have a Therapist.

Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej

DLACZEGO WARTO NALEŻEĆ DO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PSYCHOTERAPII INTEGRACYJNEJ?

Misją PSPI jest podnoszenie szeroko rozumianego profesjonalizmu, a co za tym idzie wagi i znaczenia zawodu psychoterapeuty dla dobra osób korzystających z psychoterapii:

  • PSPI Certyfikuje terapeutów i superwizorów psychoterapii. Certyfikaty PSPI są honorowane przez NFZ.
  • PSPI organizuje warsztaty, szkolenia, kursy, konferencje, podnoszące kompetencje psychoterapeutów nie tylko poprzez nabywanie konkretnej wiedzy i umiejętności, ale także sprzyjają rozwojowi osobistemu, poznawaniu samego siebie.
  • Członkowie PSPI mogą korzystać ze zniżek na wydarzenia organizowane przez PSPI oraz przez inne współpracujące z PSPI Stowarzyszenia.
  • Członkostwo w PSPI oznacza, że jest się częścią większej społeczności psychoterapeutów i można wspólnie działać na rzecz budowania i ochrony wysokich standardów tego zawodu. Przestrzega się zasad zawodowych i etycznych właśnie w ramach Stowarzyszenia. Przynależność do Stowarzyszenia jest gwarancją określonej wiedzy, postawy, wyznacza jakość świadczonych usług.
  • Członkiem PSPI może zostać osoba, która szkoli się lub odbyła szkolenie z zakresu psychoterapii, pracuje jako terapeuta i superwizuje swoją pracę. Deklaracja Członkowska oraz więcej informacji na naszej stronie internetowej www.psychoterapiaintegracyjna.pl

ZDROWA GŁOWA

Czym jest portal Zdrowa Głowa? To taka głowa, która wątpi, gubi się, zatrzymuje, załamuje, ale nadal poszukuje, walczy, próbuje i marzy.

To miejsce, które jest kreowane na potrzeby Czytelników. Próbujemy szukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu psychologii, psychoterapii i rozwoju osobistego. Swoją wiedzą służą nam nasi doświadczeni partnerzy – psychologowie i psychoterapeuci praktycy z wieloletnim doświadczeniem.

Naszym celem jest obalanie mitów na temat psychologii i psychoterapii poprzez dostarczanie sprawdzonych informacji. Sprawdź co możesz zrobić, by pomóc sobie w kryzysie lub co blokuje Cię przed rozwinięciem skrzydeł.

szukamterapeuty.pl © 2015 - 2019 Baza najlepszych psychologów i psychoterapeutów. Dzięki nam znajdziesz skuteczną pomoc.