Jestem psychologiem oraz dyplomowanym psychoterapeutą, założycielem Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA gdzie pracuję w zespole psychoterapeutycznym (psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy, terapeuci uzależnień).

Pracę w obszarze zdrowia psychicznego rozpocząłem w 2004 roku. Jestem magistrem psychologii, dyplom uzyskałem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Ukończyłem całościowe szkolenie w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskałem dyplom psychoterapeuty psychodynamicznego. Jestem w trakcie ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty PTPPd i PTP.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłem szkolenie w zakresie Pracy z trudnym klientem – osobą stosującą przemoc, Sytuacji trudnych i kryzysowych w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej oraz Uzależnienie od narkotyków – jak rozpoznawać, jak reagować.
Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie gdzie zajmuję się diagnozą, wsparciem psychologicznym oraz psychoterapią dla uczestników centrum.

Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię grupową, pracując przede wszystkim metodą psychodynamiczną. Swoją pracę stale superwizuję u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, superwizorów z wieloletnim doświadczeniem psychoterapeutycznym podczas superwizji grupowych oraz w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej podczas superwizji indywidualnych.
Zajmuję się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.
Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego (dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework – Starszy Trener) oraz coachem – ukończyłem Szkołę Coachów w projekcie Coach ICF (akredytowanym przez International Coach Federation) uzyskując akredytację ACC. Brałem udział w projekcie podnoszenia kompetencji kadry trenerskiej Szkoły TROP – Coaching grupowy w pracy trenera.

Prywatnie fascynuje mnie w człowieku coś co nazywam „podobieństwem w różnorodności”. Podczas licznych podróży zrozumiałem że mimo odmienności kultur, języków czy stopnia zamożności na pewnym poziomie wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia.
Certyfikaty psychoterapeutyczne
Podejścia psychoterapeutyczne
  •   Psychodynamiczne
  •   Integracyjne
Forma terapii
  •   indywidualna
  •   par i małżeństw
  •   grupowa
Wykształcenie
Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej (2011 - 2015)
Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiki i Psychologii (1998 - 2003)
Kursy psychoterapeutyczne
Gdy grupa staje okoniem - praca z oporem grupy. (2013 - )
The Interantional Coach Federation - Associate Certified Coach (2013 - )
Uzależnienie od narkotyków - jak rozpoznawać, jak reagować. (2012 - )
Coaching - możliwości rozwoju (2012 - )
Coaching - kompetencje lidera (2012 - )
Coaching - budowanie świadomości (2012 - )
Krakowskie Centrum Psychodynamiczne (2011 - 2015)
Szkoła Trenerów Meritum - Starszy Trener (2011 - )
Sytuacje trudne i kryzysowe w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej (2011 - )
Praca z trudnym klientem - osobą stosującą przemoc w rodzinie (2011 - )
Doświadczenie zawodowe
Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku (2014 - )
Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU w Katowicach (2013 - 2015)
Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie (2011 - 2015)
Górnośląskie Centrum Medyczne - Klinika w Ochojcu (1997 - )
Organizacje
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej
Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Języki obce
  • Angielski
kontakt
Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU
Rymera 4 m.8
40-048 Katowice
Polska
Nowości ze świata psychoterapii
szukamterapeuty.pl © 2015 - 2019 Baza najlepszych psychologów i psychoterapeutów. Dzięki nam znajdziesz skuteczną pomoc.