Psycholog Katarzyna Borkowska  z miasta
Katarzyna Borkowska
Psychoterapeuta
Jestem psychologiem i terapeutą II stopnia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Solution Focused Brief Therapy - SFBT), która ma swoje korzenie w podejściu Eriksonowskim. Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym.

Doświadczenie jako psycholog zdobywałam na oddziale psychiatrycznym w Szczecinie Zdrojach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Reczu oraz w Ośrodku Terapii Zaburzeń Pamięci (Szczecin). Prowadziłam terapię indywidualną, grupową, zajęcia psychoedukacyjne oraz terapię funkcji poznawczych osób z chorobą Alzheimera.
Jestem również doradcą zawodowym i posiadam bardzo duże doświadczenie w pracy z osobami szukającymi pracy czy też z osobami które chcą coś zmienić w swoim obszarze edukacyjno - zawodowym.
Realizuję się również jako wykładowca akademicki na jednej z poznańskich uczelni.

Pomagam w takich sytuacjach jak: depresja, problemy w komunikacji z innymi, lęki, śmierć bliskiej osoby, kryzysy życiowe, stres etc.
W pracy z klientem skupiam się na jego zasobach i mocnych stronach oraz koncentruję się na rozwiązaniu a nie na samym problemie oraz stosuję główne założenia TSR:
1. Jeśli coś działa, rób tego więcej.
2. Jeśli coś nie działa, rób coś innego.
3. Jeśli coś się nie zepsuło - nie naprawiaj tego.
Jeśli więc doświadczasz trudności w codziennym funkcjonowaniu, nie radzisz sobie z przeżywanymi emocjami, odczuwasz pustkę, niepokój, brak wpływu na własne życie, masz problemy w budowaniu trwałych i satysfakcjonujących relacji, jesteś w momencie rozwodu, śmierci bliskiej osoby, doznajesz przemocy lub potrzebujesz pomocy w przepracowaniu traumatycznych doświadczeń – zapraszam.
Certyfikaty psychoterapeutyczne
Terapia skoncentrowana na rozwiazaniach II stopien (2014)
Podejścia psychoterapeutyczne
  •   Skoncentrowane na rozwiązaniu
Forma terapii
  •   indywidualna
  •   grupowa
Wykształcenie
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie (2009 - 2012)
Kursy psychoterapeutyczne
Doświadczenie zawodowe
Ośrodek Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej "Geneza" (2015 - )
Środowiskowy dom samopomocy (2013 - 2014)
Szpital psychiatryczny, Szczecin Zdroje (2012 - 2013)
Ośrodek Terapii Zaburzeń Pamięci (2011 - 2012)
Organizacje
Języki obce
Nowości ze świata psychoterapii
szukamterapeuty.pl © 2015 - 2019 Baza najlepszych psychologów i psychoterapeutów. Dzięki nam znajdziesz skuteczną pomoc.