Jestem psychologiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (certyfikat Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; nr 1033). Ukończyłam szkolenie z psychodramy, socjometrii oraz psychodramatycznej terapii grupowej wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy w Krakowie, uzyskując tytuł certyfikowanego asystenta psychodramy (Certyfikat Psychodrama Institute for Europe; nr 2015-PL-21). Aktualnie jestem w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii (nurt psychoterapii psychodynamicznej i psychodramy) przygotowującego do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ponadto podnosiłam swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii osób uzależnionych behawioralnie, uczestnicząc w projekcje Szkoła Terapeutów Uzależnień – zastosowanie różnych nurtów psychoterapii w terapii osób uzależnionych (280 godzin; Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii), jak również w obszarze psychoterapii Dorosłych Dzieci Alkoholików (szkolenie: Strategie Pracy Psychoterapeutycznej z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, u których występują zaburzenia emocjonalne”; Instytut Psychologii Zdrowia).

Pracuję w Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu. Posiadam doświadczenie z zakresu diagnozowania oraz psychoterapii (zarówno indywidualnej jak i grupowej) osób uzależnionych (alkohol, hazard, zakupy, Internet i inne), współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. Prowadziłam liczne zajęcia psychoedukacyjne oraz warsztatowe z zakresu problematyki uzależnień i zaburzeń emocjonalnych u rodzin osób uzależnionych.

W pracy z klientem kładę nacisk na pomoc w wydobywaniu unikalnych zasobów wewnętrznych i inicjowaniu konstruktywnych zmian wspomagających uzyskiwanie wewnętrznej równowagi i prowadzenie satysfakcjonującego życia. Jestem zwolenniczką integracji podejść terapeutycznych i dostosowywania metody pracy do indywidualnej osobowości klienta oraz specyfiki jego problemów. Często stosuję metodę psychodramy Moreno która nadaje pracy psychoterapeutycznej element spontaniczności, kreatywności i dynamiki. Dbam o komfort i bezpieczeństwo klientów poprzez regularne poddawanie swojej pracy superwizji klinicznej u superwizora psychoterapii SNP PTP.
Certyfikaty uzaleznień
Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień (2010)
Forma terapii
  •   indywidualna
  •   grupowa
Wykształcenie
Śląska Szkoła Psychoterapii w Gliwicach (2015 - 2019)
Polski Instytut Psychodramy w Krakowie (2012 - 2015)
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie (2008 - 2011)
Uniwersytet Śląski w Katowicach, Psychologia (2002 - 2007)
Kursy psychoterapeutyczne
Śląska Szkoła Psychoterapii w Gliwicach (2015 - 2019)
Doświadczenie zawodowe
Sosnowiecki Szpital Miejski Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu (2016 - 2019)
Sosnowiecki Szpital Miejski Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu (2016 - 2019)
Polskie Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Silesia w Bytomiu (2015 - 2019)
Centrum Psychoterapii Uzależnień w Sosnowcu (2010 - 2016)
Poradnia dla Osób Uzależnionych od Alkoholu, Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna nr 10 w Sosnowcu (2009 - 2010)
Miejski Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnienia od Alkoholu w Sosnowcu (2008 - 2009)
Dom Pomocy Społecznej "Przystań" Katowice (2007 - 2008)
Organizacje
Języki obce
  • Angielski
kontakt
Marta Fajfer - Psychoterapia
Zjednoczenia 2
41-500 Chorzów
Polska
Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Silesia"
Ignacego Chrzanowskiego 19 m.2
41-902 Bytom
Polska
Nowości ze świata psychoterapii
szukamterapeuty.pl © 2015 - 2019 Baza najlepszych psychologów i psychoterapeutów. Dzięki nam znajdziesz skuteczną pomoc.